Кошик
109 відгуків

Це пізнавально

Це пізнавально

 

 

З чого все починалося ?!
 

Картини за номерами були створені в 50-х роках нашого сторіччя в США, художником Даном Роббінсом і Максом Клейном, засновником компанії Palmer Paint Company, яка займалася виробництвом різних фарб для малювання. Макс і Ден хотіли створити спосіб, за допомогою якого, будь-яка людина мала б можливість написати справжню картину. Однак основною їх метою було збільшення попиту на продукцію своєї компанії. Чи Могли вони припустити, що вони не просто збільшать продажі своєї компанії, а створять даний напрямок у живописі!

Незабаром, Ден Роббінс винайшов той вид картин для малювання, які ми зараз називаємо картини за номерами. За основу був покладений принцип, який використовував для навчання своїх учнів живопису Леонардо да Вінчі: він расчерчивал полотна на контури і проставляла в них цифри, а його учні розфарбовували ці контури відповідними кольорами.

Першою розфарбуванням за номерами була «Абстракція №1», зроблена на картоні, але Максу Кляйн вона не сподобалася, і він запропонував Дену створити інші види подібних картин, з малюнками більш цікавими для покупців. Незабаром Ден Роббінс створив серію з 36 видів картин, об'єднавши їх в одне назву "The Craft Master System» (Система Майстрового Мистецтва).

Спочатку попит на такі товари не був великим, тому фахівцями компанії було розроблено кілька маркетингових ходів для залучення покупців. Так, наприклад, було встановлено гігантський рекламний щит із заготівлею картини, і кожен день на ньому закрашивались певні ділянки. Праці Palmer Paint Company не пройшли даром, і картини за номерами придбали величезну популярність.

Але, цей новий вид живопису не припав до душі професійним художникам, які відгукувалися про нього негативно. Проте, мільйони людей отримали нове хобі та їх захопленню не було меж.

В Америці навіть з'явилися справжні колекціонери таких картин за номерами, колекціонери купували по всій країні раритетні картини, що колись мали популярність, і організовували виставки картин за номерами по всій Америці. Ці картини були вже не звичайним хобі людей різних віків того часу, а справжнім символом.

Не так давно, Ден Роббінс навіть написав книгу, в якій він розповідає як змінилося його життя після створення нового напрямку в живописі. Картини для малювання по номерах, створені художником Даном Роббінсом стали символом нового жанру образотворчого мистецтва і хобі, яке в наш час в Україні набуває все більшу і більшу популярність і захоплює все більше і більше людей.

Інші статті